Kdo jsem

tisk

Matěj ŠteiglJmenuji se Matěj Šteigl a narodil jsem se 6. dubna roku 1992. Modelařině se věnuji od svého útlého dětství, kdy mě k tomuto koníčku přivedl můj otec, který je dlouholetým členem LMK Zábřeh. Začínal jsem létat s jednoduchým elektrovětroněm a postupem času jsem přešel k spalovacímu hornoplošníku. Jak čas plynul, přestávalo mě poletování po obloze sem a tam bavit a chtělo to začít s akrobacií. Můj první větší akrobat bylo dvoumetrové Diablo 2000. Poté mi taťka půjčil naší třímetrovou Extru a bylo rozhodnuto, že se chci ubírat tímto směrem. Na sezonu 2008 jsme pro mě pořídili Extru o rozpětí 2,7 metru. Ve stejném roce jsem se začal zúčastňovat akrobatického seriálu EAC. Od té doby se věnuji letecké akrobacii obřích modelů a zúčastňuji se jak evropských tak českých závodů.

Mé letadlo

sbach-smallV současné době létám s třímetrovým Sbachem 342 od Petra Žáka (ModelPower). S tímto modelem létám od sezony 2013 k mé plné spokojenosti. Je osazen motorem 3W 170CS, servy JR, Powerboxem Competition SRS a dvěma satelity Jeti Duplex. Ze země Sbacha ovládám pomocí vysílače DC-16 od firmy Jeti model. Tento model má naprosto neutrální letové vlastnosti a je tím pádem vhodný jak pro přesné létání, tak pro 3D akrobacii. Pravidelně se s ním účastním soutěží v kategorii F3M a také s ním vystupuji na různých předváděcích akcích.

Mé úspěchy

Aktuality
24.5.2013: Kromě dvou novinek na úvodní stránce jsem doplnil kalendář akcí, na které se chystáme, a do galerie jsem přidal fotky našeho Sbacha :-)
25.2.2012: Doplnil jsem seznam akcí na které se chystám v tomto roce. Kvůli studiu na VŠ budu muset některé akce vynechat :-(
20.6.2011: Včera jsem se vrátil z mého premiérového závodu EAC v kategorii Internacional v Polsku. Bylo z toho nakonec slušné osmé místo. V pátek vyrážím do německého Pockingu, tak držte palce.
16.1.2011: Aktualizován seznam akcí, na které se chystám v roce 2011. Více aktualit
Nové komentáře
Matěj
[1] Stejný setup se používá do Thundera od Krilla ale aspoň je ten Yak krásně živej a neschází výkonu :-)...
Štefan
to je skor setup do 2m elektra ako 1,8 nie?...
Zuzka
povedené videjko ;-)...
Copyright 2010 Matěj Šteigl | Kontakt: m.steigl@seznam.cz | Webdesign / Tvorba www stránek: PROGRA.cz